Tüm Sorularınız İçin
+90 531 721 55 63 
Sorularınız İçin
+90 531 721 55 63 
Tüm Sorularınız İçin+90 531 721 55 63 
Sosyal Medya

İşinizi Geleceğe Taşıyoruz

İletişim

Adres
Adatepe, 3/18. Sk. No:2G, 35370 Buca/İzmir
Telefon
(0232) 442 52 68
Email
info@insightenerji.com

Sorularınız İçin
+90 531 721 55 63 
Page title icon

Kompanzasyon Panoları

Kompanzasyon Panoları

Kondansatör ve ölçü aletlerinin üzerinde bulunduğu bu pano, işletmelerin sahip olduğu güç kat sayısının düzeltilmesi için kullanılmaktadır.

Endüktif olarak tanımlanan yüklerin zaman içerisinde reaktif güçleri çektiğini görmek mümkündür. Zira ihtiyaç duyulan noktalarda reaktif gücün üretildiği de görülebilmektedir.

Kondansatör ve ölçü aletlerinin üzerinde bulunduğu bu pano, işletmelerin sahip olduğu güç kat sayısının düzeltilmesi için kullanılmaktadır. Endüktif olarak tanımlanan yüklerin zaman içerisinde reaktif güçleri çektiğini görmek mümkündür. 

Zira ihtiyaç duyulan noktalarda reaktif gücün üretildiği de görülebilmektedir.

Tam da bu noktada kompanzasyon panolarının tüm elektrik sistemlerinin iyi bir koşulda çalışmasına yardımcı oldukları bilinmektedir.

Bizler de büyük işletmelerin elektrik ve enerji alanında sorun yaşamaması ve en iyi verimi alabilmesi için bu panolar kapsamında hizmet vermeye devam ediyoruz.

İşletmenizin gücünün artması için bizler ile iletişime geçebilir ve açıklanan bu panolar hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Böylece elde edeceğiniz sonuçlar çok daha başarılı olacaktır.

İletişime geçerek bu konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kompanzasyon Neden Gereklidir?

Bir tesiste veya işletmede elektrik enerjisinin en az kayıp ile alıcıya dağıtılması oldukça önemlidir. Günümüzde kullandığımız günlük eşyaların dahi elektrik enerjisine ihtiyaç duyması, şebekelerden gelen enerjinin kaliteli olmasını gerektirmektedir. Bu kaliteyi sağlamak ve aynı zamanda elektriği sürekli iletebilmek için kompanzasyon panolarının kullanımı şarttır. 

Kompanzasyon Yapılmaz İse Ne Olur?

Söz konusu reaktif güçlerin kompanze edilmemesi olduğunda yaşanabilecek belli başlı sorunlar vardır. Bu sorunlar şu şekilde açıklanabilir:

Kompanzasyon Yapılması Şart Mı?

Bir önceki açıklamada da bahsedildiği gibi reaktif enerjilerin kompanze edilmesi ile birlikte şebekelerin enerji ve güç taşıma kapasiteleri de artmaya devam edecektir.

Elektrik enerjisinin azalmaması ve kopmaması için kompanzasyonun yapılması son derece önemlidir. Zira büyük firmalar veya şirketler tarafından verilen hizmetlerin aksamaması ve üretimin sürekli olabilmesi için bu gerekli olacaktır.

İş birliği veya teklif almak için iletişime geçin

Mailleriniz 24 saat içerisinde cevaplanacaktır

Her zaman arayabilirsiniz

(0232) 442 52 68